كتابخانه
کتابخانه موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در ردیف کتابخانه‌های تخصصی کشور قرار دارد. این کتابخانه در سال ۱۳۷۲ با جمع‌آوری تدریجی کتب و نشریات تشكیل شد. با افزایش گردآوری منابع در زمینه‌های انرژی، نفت، گاز، اقتصاد انرژی و اقتصاد، به یک کتابخانه‌ی تـخصصی تبدیل گردید. درسال ۱۳۷۸ با استفاده از نرم‌افزار بانك اطلاعاتی و كاربرد سیستم رده‌بندی ال.سی، پایگاه‌های منابع فارسی و لاتین شكل گرفته و امكان جست‌وجوی الكترونیك برای كاربران تحت نرم‌افزارهای روز میسر گردید. هم اكنون جدیدترین ویرایش نرم‌افزار بانك اطلاعاتی جهت جست‌وجو و اطلا‌ع‌رسانی در اختیار كاربران و پژوهشگران قرار دارد.

مجموعه منابع
منابع موجود شامل: کتب، مجلات، جزوات و مقالات، که عمدتاً در گرایش‌های تخصصی به زبان‌های فارسی و انگلیسی عرضه می‌گردد، در ارتباط با موضوعات مورد نیاز مطالعاتی در زمینه: اقتصاد انرژی (نفت و گاز)، اقتصاد، مدیریت و منابع انسانی، مطالعات راهبردی فناوری، حقوق، محیط زیست و توسعه پایدار، گردآوری شده است.

خدمات كتابخانه
سرویس‌دهی به مراجعان حضوری و غیرحضوری.
روزآمد نمودن اطلاعات كتابشناختی منابع پایگاه‌ها به صورت ادواری و آنلاین.
امکان استفاده از آرشیو نشریات فنی / تخصصی.
ارائه‌ی خدمات جست‌وجو در پایگاه‌های اطلاعاتی كتابخانه.

ارائه‌ی خدمات مرجع
در صورت نیاز به راهنمایی و کمک در روش استفاده از کتابخانه و یا بازیابی منابع، کتابدار مرجع همواره آماده‌ی پاسخگویی و راهنمایـی مراجعین می‌باشد. لازم به ذکر است که مخزن کتابخانه به صورت قفسه باز اداره می شود و مراجعین محترم می‌توانند کتاب یا نشریه‌ی مورد نظر را از روی قفسه‌ها انتخاب نمایند.

نحوه‌ی دسترسی به كتابخانه
الف- از طریق مراجعه حضوری
ب- دسترسی از طریق سایت وب کتابخانه موسسه


گروه دورانV6.1.3.0