پنجشنبه 18 خرداد 1402   01:15:20
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 كتابخانه كتابخانه
کتابخانه موسسه مطالعات بين‌المللي انرژي در رديف کتابخانه‌های تخصصی کشور قرار دارد. اين کتابخانه در سال ۱۳۷۲ با جمع‌آوري تدريجي کتب و نشريات تشكيل شد. با افزايش گردآوري منابع در زمينه‌هاي انرژي، نفت، گاز، اقتصاد انرژي و اقتصاد، به يک کتابخانه‌ي تـخصصی تبديل گرديد. درسال ۱۳۷۸ با استفاده از نرم‌افزار بانك اطلاعاتي و كاربرد سيستم رده‌بندي ال.سي، پايگاه‌هاي منابع فارسي و لاتين شكل گرفته و امكان جست‌وجوي الكترونيك براي كاربران تحت نرم‌افزارهاي روز ميسر گرديد. هم اكنون جديدترين ويرايش نرم‌افزار بانك اطلاعاتي جهت جست‌وجو و اطلا‌ع‌رساني در اختيار كاربران و پژوهشگران قرار دارد.

مجموعه منابع
منابع موجود شامل: کتب، مجلات، جزوات و مقالات، که عمدتاً در گرايش‌های تخصصی به زبان‌های فارسی و انگليسی عرضه می‌گردد، در ارتباط با موضوعات مورد نياز مطالعاتي در زمينه: اقتصاد انرژي (نفت و گاز)، اقتصاد، مديريت و منابع انساني، مطالعات راهبردي فناوري، حقوق، محيط زيست و توسعه پايدار، گردآوري شده است.

خدمات كتابخانه
سرويس‌دهی به مراجعان حضوری و غيرحضوری.
روزآمد نمودن اطلاعات كتابشناختي منابع پايگاه‌ها به صورت ادواري و آنلاين.
امکان استفاده از آرشيو نشريات فنی / تخصصی.
ارائه‌ي خدمات جست‌وجو در پايگاه‌های اطلاعاتی كتابخانه.

ارائه‌ي خدمات مرجع
در صورت نياز به راهنمايی و کمک در روش استفاده از کتابخانه و يا بازيابی منابع، کتابدار مرجع همواره آماده‌ي پاسخگويی و راهنمايـی مراجعين مي‌باشد. لازم به ذکر است که مخزن کتابخانه به صورت قفسه باز اداره می شود و مراجعين محترم می‌توانند کتاب يا نشريه‌ي مورد نظر را از روی قفسه‌ها انتخاب نمايند.

نحوه‌ي دسترسي به كتابخانه
الف- از طريق مراجعه حضوري
ب- دسترسي از طريق سايت وب کتابخانه موسسه